Šetrnější léčba rakoviny, bude úspěšná?

Léčba rakoviny je rok od roku diskutovanějším tématem na poli nejen zdravotnictví. Ti nejlepší lékaři a vědci z celého světa hledají způsob, jak se posunout mílovým krokem ve vývoji léku, který by dokázal porazit rakovinu.
Některé objevy historie přišly úplně náhodou, a jinak tomu není ani v tomto případě. Vědci objevili změnu genu CHk1, který zmutoval do překvapivě positivní podoby. Tento zmutovaný gen dokázal dle výzkumného týmu tuto smrtelnou nemoc na Petriho misce porazit. Tento gen se projevoval tak aktivně, že zastavil množení nádorových buněk a postupně je zahubil.
Největším přínosem tohoto objevu, v případě, že se potvrdí tato teze, je fakt, že na nemocného jedince nebude aplikována chemoterapie, která je nejen velice nešetrná k tělu pacienta, ale také velice drahá. Léčba pomocí ozařování a chemoterapie totiž ničí i zdravé buňky. Vědci pravděpodobně zatím nevědí, zdali tento zmutovaný gen neničí i zdravé buňky, jak se bude chovat po "vybití" armády nádorových buněk. Nemusíme se však bát, že bychom v průběhu vědeckého bádání postupně nedostávali informace o samotném průběhu.