OBEZITA, CUKROVKA, KARDIOVASKULÁRNÍ NEMOCI A OSTEOPORÓZA SE OBJEVUJÍ V NAŠÍ POPULACI ČÍM DÁL VÍC

V dnešní hektické době není určitě lehké se správně stravovat, najít si chvilku na zdravý pohyb, zkrátka jsme rádi, že si aspoň čas od času odpočineme. Tohle všechno samozřejmě vede k nemocím jako je především obezita, cukrovka, osteoporóza a k nemocím srdce.

Nadváha a obezita se dnes týká až 60 procent dospělé populace. Stejně jako roste počet metod jak zhubnout tak nám roste i procento obézních jedinců. Na trhu najdeme spoustu druhů zázračných tabletek na hubnutí a stejně tak na internetu vyčteme spoustu nesmyslů o tom jak zhubnout. Ono také není úplně lehké zhotovit jakýsi univerzální manuál na hubnutí, protože každé tělo spaluje trochu jinak a každý máme jiný životní rytmus, druh zaměstnání a podobně. Určitě je tedy dobré se poradit ohledně vašeho hubnutí s nějakým odborníkem a hlavně se vyhnout zázračným pilulkám, které vám navíc mohou nezdravě zatížit organismus.

Další velice rozšířené onemocnění je bezesporu cukrovka. I tato nemoc je stále na vzestupu a mnoho lidí ani netuší, že ji má. Samozřejmě i tady platí, že nejvíce pro sebe může udělat pacient, tím, že se správně stravuje a pohybuje. Je určitě také zapotřebí chodit na preventivní prohlídky a pakliže se zjistí, že pacient onemocněl cukrovkou, záleží to pak hlavně na něm jakým směrem se bude léčba ubírat, protože i ty nejlepší léky nebudou fungovat pakliže pacient nezmění životní styl a nebude dbát na rady lékařů.

Onemocnění cév a kadiovaskulárního systému je dnes v ČR největším zabijákem co se nemocí týče. I tady samozřejmě platí prevence jako je správný jídelníček a zdravý pohyb. Pro prevenci těchto onemocnění je určitě zapotřebí se vyhýbat velkému příjmu soli, cholesterolu a dostatečně se hýbat. A pokud se vám vaše fyzická výkonnost zdá výrazně slabší aniž by k tomu byl nějaký důvod, jako například virové onemocnění či jste pociťovaly nezvyklou dušnost, je určitě vhodné tuto záležitost pro diskutovat s vaším lékařem. Ne vždy to musí souviset ze srdcem avšak pakliže ano, je potřeba co nejdříve zahájit léčbu.

Osteoporóza se také začíná čím dál víc objevovat a tak ji určitě nepodceňujte. Nedostatek pohybu a vápníků vám ji může způsobit. Až 20 procent žen do věku 65 let utrpí u nás osteoporotickou zlomeninu.