10 TIPŮ PRO LEPŠÍ ZDRAVÍ A KONDICI

-
Hluboké dýchání dokáže člověka uspokojit popř. i rozveselit. Když na vás dolehne smutek, špatná nálada tak chvíli z hluboka dýchejte. Dojde k tomu, že se okysličí všechny částí vašeho těla a tím se zbavíte stresu a vypláví se škodliviny z vašeho těla.
-
Jedno jabko denně dokáže předcházet obezitě. Resp. šlupka tohto plodu obsahuje kyselinu ursulovou, která podporuje metabolizmus a funguje jako spalovač tuků.
-
Je známo, že pravidelný pohyb je člověku prospěšný, ale je také potřeba tělu dopřát odpočinek a dostatek spánku, nejméně 7 hodin. Daleko více kalorií spálíte při pohybu se zátěží např. s batohem anebo chůzi do schodů.
-
Pakliže vcházíte do bytu přes kuchyň, pravděbodobně sníte o 15 procent více než v opačném případě.
-
Kuřáci mohou trpět poruchami spánku, která je způsobena abstinenčními příznaky objevujícími se v průběhu noci. Samozřejmě je tím způsobena i větší únava po celý den.
-
I chvíle spánku během dne nám nejen může zvednout náladu a navrátit energii, ale také může fungovat jako prevence proti infarktu, pokuď tak činíme často.
-
Většina lidí se soustředí hlavně na čištění koupelny zatímco dřezu nevěnují až tolik péče. Nicméně v kuchyňském dřezu se nachází daleko více bakterií než v koupelně a sice vice než 50 tisíc bakterií na jeden metr čtverečný.
-
Pakliže konzumujete dostatek ovoce a zeleniny, pomáháte tak vašemu organismu si vyrobit vlastní aspirin. Aspirin je protizápalový, dobrý proti bolestem a ředí krev.
-
Až 11 litrů potu je naše kůže schopna vyprodukovat, tohle číslo se může samozřejmě zvýšit s příbývajícími teplotami a námahou v nich. Myslete na to a nezapomeňte doplňovat tekutiny, hlavně v letních měsících.
-
Největší pravděbodobnost infarktu je v pondělí a třetí den při onemocnění chřipkou či jiným onemocněním dýchacích cest.
Za zmíňku také určitě stojí jeden nepravdivý mýtus o zdraví.
!Špenát je bohatý na železo! Asi největší mýtus, který každý slyšel aspoň milionkrát v životě. Realita je taková, že špenát neobsahuje neobvykle velké množství železa, pouze v průměru 2,71 mg/100g. Dvakrát více železa obsahují např. luštěniny. Mýtus údajně vzniknul špatně zapsanou desetinnou čárkou při analýze, nicméně nejsou žádné dobové důkazy o tomto faktu či fikci.